دلیل انتشار گفت‌وگو با بنی‌صدر از زبان دهباشی

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، نوبت بیست و پنجم برنامه تاریخی «خشت خام» به گفتگو با ابوالحسن بنی‌صدر رئیس‌جمهور معزول ایران اختصاص یافته است.

حسین دهباشی درباره این گفت‌وگو که در دهه ۸۰ انجام گرفته و اکنون برای نخستین بار منتشر شده است، به خبرنگار فارس گفت: تصور می‌کنم کنجکاوی درباره آقای بنی‌صدر این ایام بیشتر شده است، به جهت اینکه بسامد تکرار ایشان در رسانه‌های ما و در سخنان مسئولان ـ نفیاً یا اثباتاً ـ بیشتر شده و زمان خوبی برای ایجاد کنجکاوی درباره شناخت ایشان بود و پخش این کار، در واقع پاسخ به این کنجکاوی بود.

دهباشی درباره هدف خود از انتشار این گفت‌وگو اظهار داشت: نسل جدیدی که آن وقایع تاریخی را ندیده‌اند و با شخص ارتباط مستقیم نداشته‌اند، امروز کنجکاو هستند که حرف‌های او را بشوند و در ذهن خودشان، راستی‌آزمایی داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که پس از پخش این مصاحبه، مکالمه یا پیامی از جانب بنی‌صدر دریافت کرده یا خیر، گفت: خیر، پیامی دریافت نکردم.

این پژوهشگر تاریخ، درباره واکنش‌ها نسبت به نوبت بیست و پنجم خشت خام گفت:  مجموعاً بازخوردها مثبت بود.

دهباشی در پاسخ به این پرسش که میزان استقبال از این نوبت خشت خام چگونه است، گفت: هنوز برآوردی نداشتم اما فکر می‌کنم در سطح همان گفت‌وگوهای قبلی بوده است.

به گزارش فارس، در حال حاضر گفت‌وگوی صادق زیباکلام با ۴۱ هزار بازدید و محمدرضا زائری با ۳۷ هزار بازدید، بیشترین میزان بازدید را در سایت تاریخ آنلاین به خود اختصاص داده‌اند. گفت‌وگو با بنی‌صدر نیز تاکنون ۱۵ هزار بار در این سایت دیده شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *